Бериславський заклад дошкільної освіти
(ясла-садок) комбінованого типу №3 Бериславської міської ради

3 Грудня 2024

 

Веселі друзі» в дошкіллі: у квітні стартує шведська програма соціально-емоційного розвитку | Міністерство освіти і науки України

Знайомство з «Peppy Pals – Веселі Друзі»

Зображення значка

Навчання дітей стратегій ефективного управління стресом у дошкільному віці дає змогу сформувати у них позитивні звички та знизити ризик розвитку психічних проблем у майбутньому. 

В рамках проєкту «Сприяння освіті» 

 Peppy Pals — це всесвітньо відомий оствітній інструмент, який містить мобільний застосунок, книжки, циклу із 16 мультфільмів  для дітей віком 2-8 р. для розвитку соціального та емоційного інтелекту через сторітелінг й гумор: 

YouTube-каналом «Веселі друзі»

– безпечний простір для розвитку дітей, щоб познайомитися з цуценям Реггі, лошатком Семмі, кроленям Габбі, совеням Іззі та кошеням Келлі. 🐰🐶🐴🦉🐈

 

Мобільний ігровий застосунок «Веселі Друзі» (англ. Peppy Pals – Global version).

За допомогою мобільного застосунку Peppy Pals діти навчаються краще розуміти свої емоції та емоції інших, співпрацювати в команді, справлятися зі стресом і будувати здорові стосунки. У результаті діти, замість оцінок, отримують щасливого друга та обійми.

Ви можете завантажити мобільний застосунок безкоштовно!

Image ДИХАЛЬНІ ПРАКТИКИ  (набір із 15 карток з малюнками та інструкцією)
 

Рекомендації для щоденної підтримки ментального здоров’я «Гратися і не боятися»  для вихователів закладів дошкільної освіти розроблено в межах проєкту ЮНІСЕФ, який реалізує ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» за інформаційної підтримки МОН України.

Як допомогти дитині швидко зняти напругу?

      Нервова система дитини не здатна швидко перелаштовуватись. Тож дорослі мають допомагати дитині. Найпростіший спосіб це зробити — вплинути на стан м’язів. Як саме — дивіться у сьомому випуску «Гратися і не боятися».

Матеріали для педагогів та батьків
щодо психолого-педагогічного супроводу дітей дошкільного віку:

1. Як заспокоїти дітей під час війни https://mon.gov.ua/ua/news/monzapuskaye-informacijnu-kampaniyu-pro-te-yak-zaspokoyiti-ditej-pid-chas-vijni.

2. Як подбати про дитину, якщо ви знаходитеся з нею в укритті https://www.youtube.com/watch?v=VpJXr3UXCvo.

3. Як говорити з дитиною, якщо батько чи мати захищає країну HTTPS://MON.GOV.UA/UA/PSIHOLOGICHNA-TURBOTA-VID-SVITLANI-ROJZ/YAKSHOBATKO-CHI-MATI-ZAHISHAYE-KRAYINU.

4. Правила підтримки, якщо родина евакуюється з дитиною https://www.youtube.com/watch?v=8ml9RPFun7s.

5. Фізична безпека дітей під час війни. Сайт «Освітній омбудсмен України» https://eo.gov.ua/fizychna-bezpeka-ditey-pid-chas-viyny-pravylapovedinky-v-evakuatsii-na-okupovanykh-terytoriiakh-i-v-zoni-boyovykhdiy/2022/03/19/.

6. Як підтримати дитину, якщо ви опинились у зоні активних бойових дій https://www.unicef.org/ukraine/stories/safety-backpacks-and-ways-to-reducestress.

7. Поради, як підтримати дитину в дорозі від ЮНІСЕФ https://www.unicef.org/ukraine/stories/how-to-support-a-child-on-the-road.

8. Рекомендації для населення під час воєнного стану https://phc.org.ua/news/rekomendacii-dlya-naselennya-pid-chas-voennogo-stanu.

9. Як поводитися на блокпостах з перекладом на жестову мову https://www.youtube.com/watch?v=-YPGsjyjqQI.

10. Ресурси позитивного батьківства від ЮНІСЕФ «П’ять мов у спілкуванні з дитиною»  https://www.unicef.org/ukraine/documents/five-lovelanguages-in-communication-with-child.

11. Підтримка батьків та дітей під час війни https://www.unicef.org/ukraine/parents-children-support-during-military-actions.

12. Психологічна допомога для дітей Психологічна турбота від Світлани Ройз – YouTube.

13. Як надавати першу психологічну допомогу https://moz.gov.ua/article/news/rekomendacii-z-psihologichnoi-dopomogi.

14. Як підтримати дітей у часи невизначеності та стресу. Поради від ЮНІСЕФ  https://www.unicef.org/ukraine/stories/7-tips-for-parents.

15. Як допомагати дітям у замкненому просторі http://www.barabooka.com.ua/yak-dopomagati-dityam-u-zamknenomu-prostori/.

16. Методичні рекомендації щодо надання першої психологічної допомоги сім’ям з дітьми, дітям, які перебувають/перебували у зоні збройного конфлікту https://dszn-zoda.gov.ua/node/495.

17. Для тих, хто приймає емігрантів і переселенців, для допомоги в адаптації

https://www.youtube.com/watch?v=UXnS_T5JD5s&list=PLFVSJgZgf7h8rXg9TTyevxZkdfxAQXodS&index=8.

18. «Розкажи мені». Безкоштовна інтернет-платформа для психологічних консультацій. https://tellme.com.ua/

19. Як говорити про війну та повітряну тривогу з дітьми: поради чернівецької психологиніhttps://shpalta.media/2022/03/02/yak-govoriti-provijnu-ta-povitryanu-trivogu-z-ditmi-poradi-cherniveckoi-psixologini/

20. Як швидко заснути, коли ви тривожні і вам важко розслабитися https://phc.org.ua/news/yak-shvidko-zasnuti-koli-vi-trivozhni-i-vam-vazhkorozslabitisya.

21. Як перевірити правдивість джерела інформації https://www.pedrada.com.ua/article/3025-yak-perevriti-pravdivst-djerela-nformats.

22. Перелік матеріалів для дошкілля «Сучасне дошкілля під крилами захисту». HTTPS://MON.GOV.UA/UA/OSVITA/DOSHKILNA-OSVITA/SUCHASNEDOSHKILLYA-PID-KRILAMI-ZAHISTU/PEDAGOGAM-ZAKLADIV-DOSHKILNOYI-OSVITI  

23. Онлайн-садок НУМО – спільний проєкт ЮНІСЕФ та Міністерства освіти і науки України. Розвивальні відеозаняття для дітей 3-6 років https://www.youtube.com/playlistist=PLJ231j4oXT7GY_u4kkhrKIpVJLyS2WLg

Зручно: скоро ми у соціальних мережах